Mały artysta - kartoniaki.

Kartoniaki to kreatywne zabawki do samodzielnego złożenia i pomalowania przez dziecko. Zostały zaprojektowane tak, by pobudzić wyobraźnię i sprawność manualną dziecka. To doskonała zabawa dla całej rodziny i  okazja do spędzenia wspólnie czasu. Pomalowanie modele mogą zamieszkać  w pokoju dziecka i uczestniczyć wielu zabawach.


Dzieciaki uwielbiają zabawy własnoręcznie wykonanymi zabawkami. W naszym domu powstawały już samoloty, samochody, zamki itp. kartonowe zabawki. Wystarczy troszkę chęci i można stworzyć wraz z dzieckiem niepowtarzalne zabawki. Potrzeby jest jednak na to czasu i samozaparcie. Nieraz walczyłam z wycinanie i często nie do końca udanym składaniem. Rodzić musi sobie w życiu radzić i pomagać, a doskonałe rozwiązanie może znaleźć w kreatywnym zestawie Kartoniaki

W skład zestawu wchodzi:
 • 5 Kartoniaków, czyli 5 zwierzątek - słoń, hipopotam, krokodyl, mysz i żółw,
 • 5 par oczu do naklejenia,
 • 3 ogonki,
 • na wewnętrznej stronie opakowania znajduje się bardzo szczegółowa, obrazkowa instrukcja składania.


U nas na pierwszy ogień poszedł słoń i krokodyl.

Do  złożenia Kartoniaków niepotrzebne są nożyczki, klej ani żadne dodatkowe przybory. Szablony są odpowiednio przycięte i mają "nagięte" linie składania. Odpada zatem docinanie, zginanie, czy dopasowywanie, czyli wszystkie prace, które zazwyczaj musi zrobić rodzic. Dzięki temu Kartoniaki są bezpieczną zabawką już dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Kartoniaki wykonane są z wytrzymałej i ekologicznej tektury mikrofalowej. Brak dodatków chemicznych sprawia, że jest ona bezpieczna dla zdrowia dzieci i przyjazna dla środowiska.


Dużą zaleta są spore wymiary Kratoniaków. Słoń ma 24 cm wysokości, 28 długość i 12 szerokości. Krokodyl ma aż długość 51 cm, wysokości 8 cm oraz  cm szerokości.

Malowanie zabawek połączone z opowiadaniem historii o zwierzątkach i kolorach stanie się niezwykłą przygodą dla maluchów. Dziecko może ponieść się własnej fantazji albo marzeniom. Czerwony krokodyl? Czemu nie! Do tego fioletowe zęby i jest bajkowy stwór. 

Syn marzył o Elmerze i proszę bardzo słoń w kratkę z ukochanej bajki jak żywy ;) Teraz wspólnie z nami czyta opowieści

Kilka słów podsumowania:

 • Wzory są gotowe do składania – przycinanie i dopasowywanie jest zbędne.
 • Wszystkie zgięcia są odpowiednio zaznaczone i wszystkie elementy dobrze się dopasowują.
 • Łatwe w składaniu – starsze dziecko radzi sobie nawet bez instrukcji i pomocy dorosłego.
 • Instrukcja obrazkowa – prosta i zrozumiała :)
 • Zwierzaki są proste, realistyczne, idealne do zabawy i w dużych rozmiarach.
 • Zabawka jest kreatywna -  rozwija manualnie, przestrzennie, daje możliwość własnej interpretacji w ozdabianiu. Do zestawu dołączone są elementy do ozdoby – oczy do naklejenia i ogonki ze sznurka.
 • Dobra cena 5 dużych zwierząt  sugerowana cena producenta to około 24,90 zł za cały zestaw.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku www.facebook.com/kartoniaki, a także na stronę kartoniaki.pl, gdzie można złożyć zamówienie oraz znaleźć spis sklepów, w których dostępne są Kartoniaki.


Biorę udział w wyzwaniu   "Dziecinne... "


 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
Mama do sześcianu :)

3 komentarze :

 1. Widziałam już kilkukrotnie te kartoniaki :-). Lubimy takie rzeczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze ich nie widziałam. Genialne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! U nas ostatnio szał na puzzle 3d, które tworzymy sami :) Byliśmy kiedyś na warsztatach plastycznych, na których pokazali nam, jak to wszystko docinać i łączyć - naprawdę fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń

Dlaczego nie... © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka