Dobra nigdy za wiele, czyli Drużyny Ambasadorów.

Drużyna Ambasadorów to akcja prowadzona przez blogerki, które mają szansę wesprzeć wybrany przez siebie cel. Bardzo chciałam  dołączyć do tej akcji i sprawić radość innym.
Udało się! 

Nie jestem w tym temacie osamotniona, wiem, że wielu z Was również chętnie pomaga i wspiera akcje charytatywne. To niesamowite, że w naszych czasach, codziennej rutynie, wyścigu szczurów, znajdujemy czas dla innych, często nieznajomych, w odległym miejscu.
Nie jest to domeną wszystkich, ale miło ich spotkać na swojej drodze:

"Oczywiście że warto poświęcać swój czas i pomagać innym. Tego typu akcje łączą ludzi w jedność. Dla mnie to szansa na to aby choć w maleńki sposób wywołać czyjś uśmiech na twarzy, a to sprawia że uśmiech pojawia się też u mnie :). Jeśli pomaga się i daje się szczęście innym to ono wraca do nas z podwójną siłą. " - Anna #ZastrzykDobra

"Zawsze warto pomagać innym, bo przecież może przyjść moment, w którym my również takiej pomocy będziemy potrzebować. Dziś możne łatwo przeoczyć ten wpis lub wyciągniętą rękę na ulicy, ale nie możemy zapominać, że ludzkość opiera się na współpracy. " - Maria #ZastrzykDobra

"Jestem za takimi akcjami i z chęcią się przyłączyłam . Swój czas warto poświęcać dla innych bo może tak być że i my będziemy potrzebować pomocy". Patrycja #ZastrzykDobra

AKCJA DRUŻYNY AMBASADORÓW. 

Akcja przygotowana została przez Fundacje Aby Żyć w ramach Kampanii "Pneumokokom mówimy: Szczepimy!", której celem jest podniesienie świadomości na temat szczepień, zakażeń pneumokokowych oraz stworzenie miejsca przyjaznego do rozmów dla rodziców.  Na platformie istnieje forum poruszające różnorodne tematy związane z rodzicielstwem, można tam poznać opinie innych oraz zadać pytanie ekspertom, a przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę na temat bakterii popularnie nazywanych pneumokokami. W związku z wprowadzeniem od roku 2017 populacyjnych szczepień pneumokokowych, warto na bieżąco śledzić portal, bo jak sami piszecie potrzeba jest duża:

"Tak warto o tym mówić warto uświadamiać ludzi na czym polega szczepienie. Co zyskuje dzięki temu. A co możne się stać nie szczepiąc. Czasami nie wiedza jest gorsza od świadomych decyzji." Aneta #ZastrzykDobra

"Moim zdaniem powinno rozwiać wszelkie wątpliwości apropo szczepień, powiedzieć jasno jakie są za i przeciw. Prawda jest taka że sama zastanawiałam się nad tym jak zaszczepić swoje dziecko." Magdalena #ZastrzykDobra

"Szczepienia są ważne, bo warto chronić swoje pociechy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Zawsze warto zapobiegać niż leczyć. Myślę że warto poszerzać wiedzę na ten temat." Anna#ZastrzykDobra

W akcji Drużyny Ambasadorów biorą udział 4 blogerki i ich drużyny:  
Każda blogerka wybrała cel, na który zostanie przekazana ewentualna wygrana w wysokości 5 tys. zł. Drużyna, którą mam zaszczyt prowadzić "Zastrzyk Dobra" wspiera doposażenie świetlicy w Domu Dziecka w Skopaniu. Dzieci z ośrodka z wielką nadzieją oraz zaangażowaniem wspierają naszą drużynę.
Nie może więc i zabraknąć Ciebie!
Przyłącz się do nas i wspólnie dajmy powód do radości. Liczę na Was!   HARMONOGRAM AKCJI:
   
  9 maja – rozpoczyna się nabór do drużyn. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji mogą się zgłaszać do końca jej trwania, tzn. do 26 czerwca br. Osoby te muszą widnieć w galerii członków drużyny, która jest prowadzona przez ambasadorkę oraz muszą brać czynny udział w akcji.

  Jeżeli chcesz przyłączyć się do naszej drużyny Zastrzyk Dobra.  Wyrażam chęć przystąpienia do naszej drużyny wysyłając zgodę na publikację swojego zdjęcia (zdjęcie profilowe lub zdjęcie z nazwą naszej drużyny) w albumie drużyny, możecie dodać w komentarzu swoje zdjęcie, napisać w wiadomości prywatnej na fb Mama do sześcianu lub wysłać na mamadosześcianu@wp.pl.  Wszystkie zdjęcia na czas akcji znajdują się w galerii Drużyna Zastrzyk Dobra.

  9 – 22 maja –  w tym czasie członkowie drużyny muszą wymyślić logo, hasło oraz pomóc ambasadorce w stworzeniu unikalnego wpisu na blogu. Najwięcej punktów zdobędzie ten wpis, który otrzyma na naszej tablicy najwięcej polubień.

  Nazwa naszej drużyny: Zastrzyk Dobra
  Nasze hasło:  Szczepimy, bo kochamy i razem zwyciężamy!
  Nasze logo:  Stworzone przez dzieci z Domu Dziecka :)
  Logo drużyny
  22 – 29 maja – stworzenie piosenki drużyny. Piosenka będzie tworzona spontanicznie, każdy z członków będzie dopisywał wers piosenki w komentarzu pod postem informującym o zadaniu na fp ambasadorki. Dodatkowe punkty drużyna może otrzymać za formę audio/video piosenki.

  KONKURS "W rytmie dobra!"

  Chciałam zaprosić Was to wspólnego muzykowania i konkursu "W rytmie dobra". Aktywnie uczestnicz w tworzeniu piosenki/hymnu naszej drużyny i nagraj w formie audio lub wideo. Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona kartą podarunkową o wartości 50 zł do Smyka lub Empiku. Więcej informacji w regulaminie konkursu REGULAMIN.
  http://mamadoszescianu.blogspot.com/2016/05/konkurs-w-rytmie-dobra.html
  22 maja – 26 czerwca – w tym czasie punktowana będzie aktywność poszczególnych członków drużyn na fanpage’u Szczepimy, forum i platformie e-learningowej.
  Na forum możecie dyskutować tematy ciąży, rozwoju, zdrowia oraz wychowania dzieci. Każdy uczestnik może komentować, jednak musi pamiętać, aby podpisywać swoje wypowiedzi nazwą naszej drużyny wówczas zdobywa dla niej punkty. #ZastrzykDobra.WARUNEK KONIECZNY.
  Pamiętaj Twoja aktywność jest bardzo cenna i możne być na wagę radości dzieci, do których dotrze pomoc finansowa w kwocie 5 tys. złotych :)

  KONKURS "Dla najaktywniejszych" 

  Dla aktywnych uczestników przewidziane są nagrody m.in. kata podarunkowa o nominale 100zł, nagrody rzeczowe oraz gwarantowane książeczki dla wszystkich uczestników. Zajrzyj do regulaminu i zapraszam do aktywnego udziału. REGULAMIN.

  http://mamadoszescianu.blogspot.com/2016/05/konkurs-dla-najaktywniejszych.html

  PUNKTACJA w rywalizacji Drużyn Ambasadorów:
  Zadanie 1.
  Stworzenie drużyny, a w jej ramach (dodatkowo):
  – Nazwa – 1 pkt
  – Logo – 2 pkt
  – Piosenka/hymn  – 3 pkt.
  *Dodatkowe 3 punkty można dostać za nagranie piosenki w formie audio/video.
  – Hashtag/Hasło – 1 pkt
  – Wyznaczenie celu (niepunktowane)
  – Liczba osób w drużynie (4,3,2 lub 1 pkt). Największa liczebnie drużyna otrzymuje 4 pkt, najmniejsza -1 pkt.
  Zadanie 2.
  Stworzenie unikalnego artykułu dot. pneumokoków. Punktowanie odbędzie się na zasadzie zebrania jak największej liczby polubień pod postem na fp Szczepimy. Do zdobycia 1-4 pkt.
  Zadanie 3.
  Aktywność na Facebooku – TOP FAN. Punkty będą przyznawane według aktywności uczestników należących do poszczególnych drużyn. Po zsumowaniu punktów poszczególnych fanów należących do danej drużyny może otrzymać od 2-8 pkt.
  Zadanie 4.
  Aktywność na forum. Punkty będą przyznawane według aktywności uczestników należących do poszczególnych drużyn. Po zsumowaniu punktów poszczególnych fanów należących do danej drużyny, otrzyma ona od 2 -8 pkt.
  Zadanie 5.
  Aktywność na platformie e-learningowej. Punkty będą przyznawane według aktywności uczestników należących do poszczególnych drużyn. Po zsumowaniu punktów poszczególnych fanów należących do danej drużyny, otrzyma ona od 1-10 pkt.
  Dodatkowo, na Facebooku, forum i platformie wyróżnimy po jednej osobie, która była najaktywniejsza i otrzyma ona dodatkowe 5 pkt dla swojej drużyny.

  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
  Mama do sześcianu :)

  6 komentarzy :

  1. #Zastrzykdobra to wspaniała inicjatywa jedtem całym sercem za 😘

   OdpowiedzUsuń
  2. #Zastrzykdobra to wspaniała inicjatywa jedtem całym sercem za 😘

   OdpowiedzUsuń
  3. Super akcja! trzymam kciuki, mam nadzieję, że Wam się uda!

   OdpowiedzUsuń

  Dlaczego nie... © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka